Makijaż permanentny- sprawdź czy jest odpowiedni dla Ciebie.
Która z nas nie chciałaby zasypiać i wstawać rano piękna?
Zawsze wyglądać świeżo i nienagannie?
W przypadku poprawnie wykonanego zabiegu makijażu permanentnego – jest to możliwe!
Historia makijażu permanentnego
Historia makijażu permanentnego sięga już starożytnego Egiptu, gdzie upiększano ciało przy pomocy farb naturalnych. Nakłuwało się skórę i wykonywano różne rysunki. Kolejne techniki tatuowania zostały wykorzystane przez Chińczyków, którzy retuszowali braki w brwiach, rzęsach czy brodach. Niektóre z technik stosowanych dwa tysiące lat temu jest praktykowane do dnia dzisiejszego. Dziś też datą, która uznana jest za tą pierwszą gdzie zaczęto mówić o makijażu permanentnym to rok 1984 , gdy Chang Ming z Hong Kongu zaprezentował rysunek brwi i ust, podczas Światowego Kongresu w Nowym Jorku.
Zdecydowałaś się na zabieg- co dalej?
Wraz z upływem lat zmieniły się techniki makijażu oraz estetyka jego wykonania. Przede wszystkim wzrosła świadomość klientów i ich oczekiwania. Ten rodzaj usług jest coraz bardziej popularny i zalicza się do grona zabiegów luksusowych. Wśród pasjonatów kosmetyką i wizażem wyodrębniło się oddzielne stanowisko- linergistka, która to specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów makijażu permanentnego.
Decydując się na zabieg warto byś wybrała świadomie osobę, której zaufasz i oddasz swoją twarz w jej ręce. Zapoznaj się z portfolio linergistki, poznaj jej estetykę pracy. Skorzystaj z wizyty wstępnej, podczas której profesjonalistka wykona Ci wstępnym rysunek, opowie o wszelkich przeciwwskazaniach do zabiegu oraz przedstawi proces gojenia się skóry po zabiegu i powie o odpowiedniej pielęgnację po zabiegu. Będziesz mieć czas na zadanie pytań i utwierdzenie się w przekonaniu, że jest to zabieg dla Ciebie.
Świadoma zgoda na zabieg
Gdy umówisz się na zabieg, przed jego wykonaniem powinnaś wypełnić Kartę klienta- zgodę na zabieg, która to będzie zawierać wszelkie niezbędne informacje na temat stanu Twojego zdrowia, możliwych reakcjach organizmu podczas procesu gojenia oraz oczekiwań po wykonanej pigmentacji. Zapoznaj się z przeciwwskazaniami do zabiegu lecz pamiętaj, że nie wszystkie z nich są bezwzględne więc warto skonsultować się ze specjalistą aby rozwiać swoje wątpliwości.
Przeciwwskazania do zabieg makijażu permanentnego
- Ciąża i karmienie piersią,
- Cukrzyca,
- Zaawansowana choroba tarczycy (niektóre techniki pigmentacji),
- Problemy z krzepliwością krwi,
- Choroba nowotworowa,
- Alergie na środki znieczulające,
- Epilepsja ,
- Świeża opalenizna,
- Kuracja retinoidami,
- Stosowanie odżywek (np. do brwi i rzęs),
- Świeżo przeprowadzony zabieg złuszczania naskórka,
- Infekcje górnych dróg oddechowych,
- Choroby serca,
- Zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby,
- Aktywna opryszczka,
- Skłonność do tworzenia się blizn i keloidów,
- Zmiany skórne w miejscu zabiegowym,
- Spożycie alkoholu przed zabiegiem,
-
Przyjmowanie antybiotyków, sterydów, leków przeciwzakrzepowych i antydepresantów.
Etapy zabiegu makijażu permanentnego brwi techniką ombre

Zdjęcie pokazuje, wykonany przed zabiegiem rysunek wstępny. Widoczne są ubytki we włoskach, nadany jest kształt brwi w naturalnym łuku brwiowym. Zdjęcie obok pokazuje brwi bezpośrednio po zabiegu. Są one wyraźne, podkreślone, skóra lekko zaczerwieniona. W przeciągu tygodnia po zabiegu brwi będą przechodzić etapy łuszczenia się i strupki, które powstaną będą stopniowo odpadać. Ważne jest byś wiedziała jak odpowiednio dbać o skórę w tym czasie oraz czego unikać by efekt makijażu był jak najlepszy. Po upływie ok czterech tygodni możesz wykonać tzw. zabieg uzupełniający- korektę.

Na zdjęciu widać jak wyglądają brwi naszej modelki po tym czasie. Są bardzo naturalnie. Na zdjęciu obok widzimy efekt już po drugiej pigmentacji. Kolor został delikatnie wzmocniony, brwi będą bardziej zaznaczone lecz nie przerysowane. Teraz przed Tobą będzie kolejny proces gojenia, który może być podobny do pierwszego i będziesz mogła cieszyć się swoimi „ nowymi” brwiami.
Pamiętaj, że trwałość naszego makijażu uzależniona jest od wielu czynników, między innymi od rodzaju naszej skóry, stanu naszego zdrowia, przyjmowanych leków oraz zabiegów, które wykonujemy całorocznie. Przeważnie pigment utrzymuje się w naszej skórze od roku do trzech lat. Warto by po około roku wykonać tzw odświeżenie zabiegu. Zachowasz tym samym naturalny i nie przerysowany wygląd makijażu.
Dzisiejszy artykuł przygotowała dla Was autorka moich brwi, uzdolniona Aleksandra Stopińska https://www.facebook.com/Makija%C5%BC-permanentny-Aleksandra-Stopi%C5%84ska-320033351831673/
Jeżeli macie jakiekolwiek pytania odnośnie makijażu permanentnego zapraszam Was do kontaktu z Olą poprzez jej stronę na fb do której link wkleiłam Wam powyżej.
Od siebie dodam tylko tyle że noszę makijaż permanentny brwi już kilka lat i jestem naprawdę zadowolona. Nie wyobrażam już sobie wstać rano i nie mieć „moich brwi”. Najlepszym dowodem na to jak dobrze i naturalnie został on wykonany są reakcje moich klientek, które przychodząc do mnie na hennę proszą o takie ładne i naturalne brwi jak mam JA.
Dajcie znać czy Wam się podobało?
Dziękuje Wam za dzisiaj.
Pozdrawiam!
Wasza Kosmetolog po godzinach
Kamila.
