Bez kategorii,  Pielęgnacja skóry

Resweratrol- moc antyoksydacji

W ostatnim czasie na blogu pojawił się artykuł na temat wolnych rodników i antyoksydantów. Jeżeli jeszcze nie czytaliście to warto nadrobić ponieważ treści, które przekaże Wam dzisiaj są ściśle powiązane z informacjami z tego artykułu https://kosmetologpogodzinach.pl/wolne-rodniki/ dlatego zachęcam do lektury!

Resweratrol bo o nim mowa to mój ulubieniec w zakresie walki z wolnymi rodnikami. Jak podaje wiele źródeł naukowych to prawdziwy produkt przeciwstarzeniowy. Doprecyzowując nie produkt a składnik. Czym tak naprawdę jest resweratrol?

Resweratrol

Jest to substancja roślinna, należąca do rodziny stilbenów. Zawarta jest aż w 72 roślinach! Niestety wiele z nich jest niejadalnych. Głównym jadalnym źródłem resweratrolu są WINOGRONA i ORZECHY ZIEMNE. Dlatego składnik ten jako antyoksydant możemy z powodzeniem wprowadzić w naszej codziennej diecie jak i produktach do pielęgnacji skóry. W składzie INCI produktu widnieje pod tą samą nazwą RESWERATROL. Z punktu widzenia skóry spożywanie alkoholu nie jest wskazane ale jeżeli lubimy i nie chcemy z niego rezygnować to warto sięgnąć po lampę dobrego czerwonego wina, znajdziemy w nim właśnie resweratrol.

Resweratrol- działanie

Według badań Resweratrol jest silniejszym antyoksydantem aniżeli witamina C i E. Ma również bardzo dobre działanie zapobiegające chorobom serca. Na przykład we Francji odnotowuje się niską zapadalność na chorobę wieńcową przypisuje się to wysokiej wśród Francuzów konsumpcji czerwonego wina.

Resweratrol:

  • blokuje powstawanie procesu zapalnego,
  • działa przeciwstarzeniowo,
  • niweluje szkodliwe działanie ROS (wolnych rodników tlenowych),
  • działa przeciwmiażdzycowo.

Resweratrol w kosmetykach

Resweratrol znajdziecie w różnego rodzaju serum, mgiełkach, kremach itp. W składzie INCI na odwrocie kosmetyku widnieje pod nazwą resweratrol. Jako składnik aktywny danego produktu powinien znajdować się mniej więcej w środkowej części całego składu. Jeżeli znajdziecie go na samym końcu to jego ilość w produkcie jest naprawdę niewielka i nie będzie wykazywała działania aktywnego typowego dla resweratrolu. Moim ulubionym produktem z resweratrolem jest mgiełka Copper Firming Mist od Is Clinical. Stosuje ją jako serum pod krem.

Jeżeli potrzebuje natomiast mocniejszej konsystencji, na przykład zimą to sięgam po liposomowe serum z resweratrolem od marki Sesderma. Zdecydowanie gęstsza konsystencja, resweratrol również wysoko w składzie INCI. Działanie antyoksydacyjne zapewnione.

Pamiętajcie serum zawsze stosujemy pod krem!

Do codziennej pielęgnacji bogatej w antyoksydanty w postaci między innymi resweratrolu dodaj dawkę przeciwutleniaczy w formie porannej matchy lub wieczornej lampki wina. Zadbaj o skórę holistycznie wtedy najszybciej zobaczysz efekty zarówno zdrowej skóry jak i całego organizmu.

Na zdrowie!

 

Trzymajcie się ciepło!

Pozdrawiam

Wasza Kosmetolog Po Godzinach

K.

blog kosmetologiczny-trądzik pospolity, przyczyny powstawania, pielęgnacja domowa i gabinetowa

 

fb-share-icon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error

Uważasz treści na blogu za wartościowe? Śmiało przekaż dalej i udostępnij!